Už před nějakým měsícem jsem reportoval feature-request do Google Chromium. Šlo mi o to využít svůj širokoúhlý monitor k web-developmentu tak, aby standardní developer toolbar, který v Chromiu je, se nezobrazoval dole, kde pořád překážel, ale bylo možné ho zadokovat vpravo, kde mám místa vždycky dost.

Původně jsem měl v úmyslu napsat si patch na Chromium sám, ale když jsem zjistil, že nemám k dispozici počítač dost výkonný na to, abych obrovské zdrojové kódy zkompiloval a hlavně slinkoval, rozhodl jsem se svěřit své touhy opravdovým vývojářům Chromia. Boží mlýny mlely sice pomalu, ale poslední den minulého roku mi přišla zpráva, že se zadařilo, a já jsem si na nightly buildu konečně mohl vyzkoušet, jaké to je:

screenshot

Takže musím říci, že takhle nějak jsem si to představoval. Nevím přesně, kdy se tato vychytávka objeví v distribuční verzi Google Chrome, ale věřím, že již brzičko. Vývojáři Chromia (potažmo Chrome) u mě mají odteď obrovské plus.

Na případnou námitku šťouralů, že to přece šlo i předtím (oddokovat okno a ručně si ho napozicovat) musím říct, že sice ano, ale tohle nové řešení je mnohem jednodušší na obsluhu (po prvotním nastavení stačí už pokaždé jen stisknout F12), a hlavně – zadokovaný toolbar je součástí tabu, takže si můžete sami vybrat ve kterých tabech toolbar chcete, a ve kterých ne, což je nesporná výhoda oproti oddokovanému oknu, které by tam otravovalo pořád, na všech tabech.

«